07137242217
hello@plasmain.ir

تحقیقات نشان می‌دهد که نوع خنده مردم وقتی با معشوق خود هستند، نسبت به زمانی که با دوستانشان هستند، متفاوت است!

ایجاد شده توسط فوق پلاسمایی در مقالات ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

در دنیا تحقیقاتی در مورد چیزهایی انجام می‌شود که هیچ وقت تصور نمی‌کنیم در مورد آنها کار علمی هم متصور باشد!


هیچ می‌دانستید که خنده‌های ما پیش افراد مختلف متفاوت هستند؟!


بر اساس مقاله‌ای که در مجله رفتار غیرکلامی منتشر شده است، خنده افراد بسته به اینکه با دوستان باشند یا معشوق خود، متفاوت است.


در مقاله سالی دی فارلی، دبورا کارسون و سوزان‌ام.  بررسی شده که چگونه خنده نقشی جدایی ناپذیر در پیوند اجتماعی بین انسان‌ها ایفا می‌کند و به ایجاد روابط عمیق‌تر کمک می‌کند. این واقعیت که نوزادان با قابلیت خندیدن به دنیا می‌آیند گواه بر اهمیت آن در رشد اجتماعی افراد است.


این مقاله بررسی می‌کند که آیا واقعا نوع خنده ما در نزد افراد مختلف متفاوت است یا خیر. برای انجام این کار، فارلی و همکارانش ۳ تحقیق انجام دادند که در آن از شرکت‌کنندگان خواسته شد با معشوق خود و سپس با یک دوست نزدیک همجنس تماس بگیرند. پس از آن، از همه افراد خواسته شد تا به خنده‌های ضبط شده از این تماس‌ها گوش دهند و ببینند آیا تفاوتی بین نوع خنده‌ها وجود دارد یا خیر!


همانطور که بدیهی به نظر می‌رسد، شرکت‌کنندگان به آسانی دو نوع خنده را از هم تمیز دادند. جالب است که آنها حس کردند افراد وقتی می‌خواهند پیش معشوق خود بخندند، صدای خود را تغییر می‌دهند و احساس می‌شود که آن راحتی و طبیعی بودن معمول را ندارند.


این مقاله پیشنهاد می‌کند: «از آنجایی که دوستی‌ها کمتر تحت تأثیر نوسانات عاطفی و اشتیاق مرتبط با روابط عاشقانه قرار می‌گیرند، ما فرض می‌کنیم که خنده‌های عاشقانه بیشتر از خنده‌های دوستانه حالت اجباری و تنش‌آمیز دارند. ما استدلال می‌کنیم که خنده دوستانه عادی را می‌توان بیشتر از خنده‌های عاشقانه خودانگیخته و معتبر تلقی کرد.»

تمایل دارید یک نویسنده پلاسمایی شوید تا مطالب نوشته شده توسط شما را کاربران پلاسمایی بخوانند؟ پس کلیک کنید

نظر (0)

فوق پلاسمایی

مدرس

دسته‌بندی دوره‌ها