دستگاه گوارش (بخش1)

بیماری های گوارشی شاخه ای از پزشکی است که بر مطالعه ، تشخیص و مدیریت بیماری های موثر بر دستگاه گوارش، از جمله مری ، معده ، روده های کوچک و بزرگ ، راست روده و غدد ضمیمه شده (لوزالمعده ، کیسه صفرا، مجاری صفراوی و کبد) را در بر میگیرد.

در این دوره ، دانشجویان پزشکی با آناتومی ، جنین شناسی و فیزیولوژی دستگاه گوارش آشنا می شوند. و همچنین اصول التهاب و پاتوفیزیولوژی رشد نئوپلاستیک را فرا میگیرند.

به طور کلی ، آسیب شناسی دستگاه گوارش را می توان در یکی از این سه مورد، گروه بندی کرد: التهابی ، مادرزادی و نئوپلاستیک. هر گروه به دلیل پاتوفیزیولوژی در گروه های سنی مختلف شیوع بیشتری دارد. به عنوان مثال ، ناهنجاری های مادرزادی در نوزادان و کودکان شایع است ، در حالی که شرایط نئوپلاستی در افراد بالای 50 سال شایع تر است.

علائم GI یکی از شایع ترین شکایات در بخش اورژانس و مراقبت های سرپایی برای کودکان و بزرگسالان است. پزشکان باید از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش در حوزه فعالیت خود آگاه باشند. علاوه بر این ، آنها باید بتوانند بین شرایطی که اورژانسی هست و شرایطی که می تواند در محیط سرپایی مدیریت شود ، تمایز قائل شوند.

پیشنهاد ما به همراه داشتن قلم و کاغذ برای یادداشت کردن موارد ذکر شده در ویدیوهای لکچریو می باشد چون اطلاعات بسیار زیادی در این دوره که شامل 37 ویدیو با زیرنویس فارسی و به مدت 159 دقیقه است، خدمتتان ارائه میشود تا بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید، همچنین امکان دانلود ویدیو با زبان اصلی و تماشای ویدیوها با زیرنویس انگلیسی هم در این دوره وجود دارد.

این دوره شامل آزمونهای طبقه بندی شده براساس هر کدام از درس ها می باشد، آزمون های موجود کاملا به صورت بالینی طراحی شده تا ایجاد رابطه ای عمیق بین مطالب آموزش داده شده در ویدیوها و کاربرد آنها در بالین بیماران باشد. امتیاز شما در هر کدام از آزمون ها ثبت میشود و با دیگر کاربران پلاسمایی مقایسه خواهد شد.(آزمونهای این دوره به زودی اضافه خواهند شد)

سرور های پلاسما جزو شبکه اینترنت داخلی هستند و تماشای آنلاین ویدیوهای پلاسما، تنها نیمی از حجم اینترنت لازم را مصرف خواهد کرد، درنظر داشته باشید که این دوره همیشه در حال بروزرسانی می باشد، بنابراین درصورت وجود هر گونه مشکل در هر قسمت از آموزش، میتوانید به پشتیبانی آنلاین پلاسما اطلاع دهید تا در کمتر از 48 ساعت برطرف شود.

این دوره کاندید برای دوبله است، موافق دوبله این دوره هستید؟ به ما اطلاع بدهید.

جا دارد که از تلاش‌های ارزشمند و بی وقفه عزیزانی که در تهیه و آماده سازی این دوره از پلاسما با ما همراه بودند سپاسگزاری کنیم:

سلام پلاسمایی عزیز.

این قسمت در حال تکمیل هست و به زودی سورپرایز خواهی شد.

با آرزوی موفقیت برای تو!

محتوای دوره

باز کردن همه
Approach to Patients with GI Symptoms
Disorders of the Esophagus and the Stomach
گاستریت 1 آزمون
گسترش دادن
محتوای درس
Disorders of the Small and Large Intestines
+27 ثبت نام شده
ثبت نام نشده

دوره شامل

  • 37 درس
  • 35 آزمون