بیماری های عفونی

بیماریهای عفونی هزاران سال است که بشر را تحت فشار قرار داده است. مفاهیم سرایت و پیشگیری از آن طی قرن ها به آرامی در فرهنگ های مختلف توسعه یافته است. در قرن نوزدهم ، لویی پاستور نظریه “میکروب بیماری” را معرفی کرد ، که رابطه بین میکروارگانیسم ها و بیماری ها را توصیف می کرد و به نظریه غالب تولید خود به خود پایان می داد. در حال حاضر بیماری های عفونی به عنوان شرایط بالینی منتسب به میکروارگانیسم های خاص تعریف می شوند که به عنوان “عوامل بیماری زا” شناخته می شوند.

در این دوره ، دانشجویان در مورد عفونت های عمده ای که بر سیستم های بدن تأثیر می گذارد ، آموزش داده می شوند. برای درک بهینه ، دانش آموز ملزم به درک اولیه از سلول های یوکاریوتی و پروکاریوتی و تفاوت بین آنها ، ساختار و طبقه بندی کلی باکتری ها و ویروس ها و مکانیسم های ایمنی ذاتی و سازگار است.

در قرن گذشته ، بیماریهای عفونی مهمترین علل بیماری و مرگ و میر بودند. پس از ظهور آنتی بیوتیک ها ، این بیماری ها شیوع کمتری دارند. با این حال ، آنها اغلب در بالین با آنها مواجه می شوند. اگرچه این بیماریها در حال حاضر مانند گذشته مخرب نیستند ، اما برای پزشک مهم است که سریعاً عفونتها را تشخیص داده و مدیریت دارویی را آغاز کند. علاوه بر این ، افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی و ظهور “باکتری های فوق العاده” مستلزم آن است که پزشکان عمومی در طول ارزیابی بسیار دقیق باشند ، به طوری که آنها بتوانند به دقت تعیین کنند که آیا سناریوی بالینی فعلی به درمان آنتی بیوتیکی نیاز دارد یا خیر.

پیشنهاد ما به همراه داشتن قلم و کاغذ برای یادداشت کردن موارد ذکر شده در ویدیوهای لکچریو می باشد چون اطلاعات بسیار زیادی در این دوره که شامل 53 ویدیو با زیرنویس فارسی و به مدت 338 دقیقه است، خدمتتان ارائه میشود تا بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید.

جا دارد که از تلاش‌های ارزشمند و بی وقفه عزیزانی که در تهیه و آماده سازی این دوره از پلاسما با ما همراه بودند سپاسگزاری کنیم:

سلام پلاسمایی عزیز.

این قسمت در حال تکمیل هست و به زودی سورپرایز خواهی شد.

با آرزوی موفقیت برای تو!

محتوای دوره

Cardiovascular Infections
Upper Respiratory Infections
Gastrointestinal Infections
Urinary Tract Infections
+16 ثبت نام شده
ثبت نام نشده

دوره شامل

  • 53 درس