فیزیولوژی اسکلتی عضلانی

با فیزیولوژی حرکت و استخوان آشنا شوید

سلام پلاسمایی عزیز

خیلی عالیه که تصمیم گرفتی دانش پزشکی رو عمیق و مفهومی یاد بگیری!

عضلات و اسکلت بطور متوسط بیش از 60 درصد وزن بدن هر فرد رو تشکیل میدن. احتمالا وقتی به وظایف این بافت‌ها فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهنتون میرسه، ورزش و فعالیتهای بدنی هستند که به کمک عضلات اسکلتی انجام میشن. اما واقعیت اینه که اعمال بسیار حیاتی‌تری مثل گردش خون، تنفس و گوارش کاملا وابسته به انقباض عضلاتن. همچنین استخوان‌ها برخلاف انتظار از نظر متابولیک بافت‌های بسیار فعالی هستن و اساسا تنظیم سطح کلسیم و فسفات بدن برعهده اونهاست. به همین خاطره که داشتن دانش پایه درباره فیزیولوژی عضلات و اسکلت، برای درک سایر مباحث درس فیزیولوژی، از نحوه تشکیل الکتروکاردیوگرام گرفته تا حرکات دودی روده باریک کاملا حائز اهمیت هست. 

لکچریو از جمله شناخته شده‌ترین منابع آموزش علوم پزشکی هست که مطالب مهم و کاربردی مرتبط با فیزیولوژی بافت‌های عضلانی و اسکلتی رو در قالب یک دوره آماده کرده. دوره‌های لکچریو چندین ویژگی مثبت دارن. یکی از این ویژگی‌های مثبت اینه که مطالب تدریس شده کاملا با زمان و نیازهای علمی یک دانشجوی پزشکی تطبیق داده شدن و اساتید سراغ جزئیات نامربوط و اضافی نمیرن. همچنین بکار بردن طرحواره‌ها و جلوه‌های گرافیکی زیبا طی ارائه مطلب، باعث جذابیت آموزش میشن تا به این زودی‌ها از درس خسته نشید! با طی کردن دوره‌های لکچریو، برای کسب نتیجه دلخواه در امتحانات دانشگاهی و آزمون‌های جامع پزشکی هم دیگه خیالتون راحت میشه و همچنین دانش پایه لازم جهت فراگیری درس‌های مرتبط  پاتوفیزیولوژی و بالینی رو هم کسب خواهید کرد.

عناوین این دوره شامل مواردی از این قبیل هستند:

• ساختار و عملکرد بافت استخوان و نحوه نوآرایی این بافت

• مکانیسم شیمیایی انقباض سلول‌های عضلانی 

• عوامل موثر بر تانسیون عضلات اسکلتی 

• تفاوت‌های ساختاری و عملکردی بین عضلات صاف و اسکلتی

• انواع انقباض در ماهیچه صاف شامل انقباض تونیک و فازیک 

• توزیع و تنوع عملکردی عضلات صاف در بافت‌ها و سیستم‌های مختلف بدن انسان

به لطف کیفیت بالا و ترجمه شیوا به زبان فارسی، شما عزیزان می‌تونید بصورت کامل از این منبع آموزش پزشکی بهره‌مند بشید.

 

پیشنهاد ما به همراه داشتن قلم و کاغذ برای یادداشت کردن موارد ذکر شده در ویدیوهای لکچریو می باشد چون اطلاعات بسیار زیادی در این دوره که شامل 11 ویدیو با زیرنویس فارسی و به مدت 60 دقیقه است، خدمتتان ارائه میشود تا بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید، همچنین امکان دانلود ویدیو با زبان اصلی و تماشای ویدیوها با زیرنویس انگلیسی هم در این دوره وجود دارد.

این دوره شامل آزمونهای طبقه بندی شده براساس هر کدام از درس ها می باشد، آزمون های موجود کاملا به صورت بالینی طراحی شده تا ایجاد رابطه ای عمیق بین مطالب آموزش داده شده در ویدیوها و کاربرد آنها در بالین بیماران باشد. امتیاز شما در هر کدام از آزمون ها ثبت میشود و با دیگر کاربران پلاسمایی مقایسه خواهد شد.(آزمونهای این دوره به زودی اضافه خواهند شد)

سرور های پلاسما جزو شبکه اینترنت داخلی هستند و تماشای آنلاین ویدیوهای پلاسما، تنها نیمی از حجم اینترنت لازم را مصرف خواهد کرد، درنظر داشته باشید که این دوره همیشه در حال بروزرسانی می باشد، بنابراین درصورت وجود هر گونه مشکل در هر قسمت از آموزش، میتوانید به پشتیبانی آنلاین پلاسما اطلاع دهید تا در کمتر از 48 ساعت برطرف شود.

این دوره کاندید برای دوبله است، موافق دوبله این دوره هستید؟ به ما اطلاع بدهید.

جا دارد که از تلاش‌های ارزشمند و بی وقفه عزیزانی که در تهیه و آماده سازی این دوره از پلاسما با ما همراه بودند سپاسگزاری کنیم:

 ‌

این قسمت در حال آماده سازی می باشد.

+42 ثبت نام شده
ثبت نام نشده

دوره شامل

  • 11 درس