نفرولوژی شاخه ای از پزشکی است که در مطالعه ، تشخیص و مدیریت بیماریهای مربوط به کلیه تخصص دارد.

بیماری های شایع عبارتند از: نارسایی حاد و مزمن کلیه ها در تصفیه خون (آسیب کلیه) ، نفرولیتازیس (سنگ کلیه) ، عدم تعادل اسید و باز و الکترولیت ، شرایطی که بر گلومرول تأثیر می گذارد و عفونت های مجاری ادراری.

یک پزشک متخصص باید تظاهرات بالینی اعم از حاد و مزمن را از شایع ترین شرایطی که بر کلیه ها تأثیر می گذارد ، به منظور شروع درمان مناسب اولیه ، افتراق دهد و بداند چه شرایطی باید توسط متخصص داخلی یا متخصص نفرولوژیست مورد بررسی قرار گیرد.

در این دوره ، دانشجویان پزشکی باید با آناتومی و فیزیولوژی کلیه ها ، فیزیولوژی تعادل اسید و الکترولیت و ایمنی با واسطه سلول آشنا شود.

اگرچه ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد ، اما درک خوب مفاهیم اساسی نفرولوژی به دستیابی به تصویری کاملتر از مهمترین بیماریهای سیستمیک کمک می کند. به عنوان مثال ، فشار خون مقاوم در برابر دارو ممکن است به دلیل علت ثانویه ای باشد که بر کلیه ها تأثیر می گذارد ، مانند تنگی عروق کلیوی.

پیشنهاد ما به همراه داشتن قلم و کاغذ برای یادداشت کردن موارد ذکر شده در ویدیوهای لکچریو می باشد چون اطلاعات بسیار زیادی در این دوره که شامل 41 ویدیو با زیرنویس فارسی و به مدت 171 دقیقه است، خدمتتان ارائه میشود تا بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید.

در نظر داشته باشید که این دوره 3 بخش می باشد.

این دوره شامل آزمونهای طبقه بندی شده براساس هر کدام از درس ها می باشد، آزمون های موجود کاملا به صورت بالینی طراحی شده تا ایجاد رابطه ای عمیق بین مطالب آموزش داده شده در ویدیوها و کاربرد آنها در بالین بیماران باشد. امتیاز شما در هر کدام از آزمون ها ثبت میشود و با دیگر کاربران پلاسمایی مقایسه خواهد شد.(آزمون های این دوره در حال تکمیل است)

سرور های پلاسما جزو شبکه اینترنت داخلی هستند و تماشای آنلاین ویدیوهای پلاسما، تنها نیمی از حجم اینترنت لازم را مصرف خواهد کرد، درنظر داشته باشید که این دوره همیشه در حال بروزرسانی می باشد، بنابراین درصورت وجود هر گونه مشکل در هر قسمت از آموزش، میتوانید به پشتیبانی آنلاین پلاسما اطلاع دهید تا در کمتر از 48 ساعت برطرف شود.

این دوره کاندید برای دوبله است، موافق دوبله این دوره هستید؟ به ما اطلاع بدهید.

جا دارد که از تلاش‌های ارزشمند و بی وقفه عزیزانی که در تهیه و آماده سازی این دوره از پلاسما با ما همراه بودند سپاسگزاری کنیم:

 

سلام پلاسمایی عزیز.

این قسمت در حال تکمیل هست و به زودی سورپرایز خواهی شد.

با آرزوی موفقیت برای تو!

محتوای دوره

باز کردن همه
Water Balance: Hypo- and Hypernatremia
Potassium Disorders: Hypo- and Hyperkalemia
Secondary Hypertension
+38 ثبت نام شده
ثبت نام نشده

دوره شامل

  • 41 درس
  • 2 آزمون