الکتروکاردیوگرام (ECG)

چندین موج نوک تیز یا گرد که بالا و پایین میشن، مگه میتونن چه اهمیتی داشته باشن که حتی طراحای کنکور هم ازشون خوششون بیاد!؟ اصلا چرا باید بحث به این سختی توی سال دهم که اولین سال زیست شناسیه تدریس بشه؟ 

همیشه برام سوال بوده تا اینکه درس قلب سر کلاس تدریس شد. وقتی که یکم رفتیم جلوتر دیدم نه، انگار دارم علاقه مند میشم، اونقدرا هم سخت نبود تازه. همنیطوری که پیش میرفتیم میفهمیدم که چقدر این ارگان خفنه! و اصلا از همونجا جرقه پزشک شدن توی ذهنم زده شد!! آره درسته که خیلی بحث مهمیه، و قلب هم خیلی برای بدن اهمیت داره، ولی به نظرم مهم ترین رسالتی که خدا روی دوش قلب گذاشته اینه که بچه هارو به سمت پزشکی بکشونه، و خیلیارو هم عاشششق متخصص قلب شدن بکنه.

اما خب وقتی که توی دانشگاه به نوار قلب میرسی، میبینی اوضاع اونقدرا هم ساده نیست! دوازده تا لید داریم که هر کدوم با اون یکی توی سایز و جهت متفاوته، وخب کلیی بیماری داریم که میتونن این لیدهارو تغییر بدن. اصلا اصل مطلب اینه که نوار قلبی فقط از چنتا موج خوشگل و مرتب درست نشده. یه دنیاااایی از چیزای مختلف میتونن این امواجو کوچیک و بزرگ کنن و از اونجایی که قراره افراد بیمار رو ویزیت کنی نه سالم، پس حسابی باید بهشون مسلط شی. یعنی یه پزشک حاذق که با دیدن چنتا نوار عجیب غریب عاشق پزشکی شده، از این نوارا استفاده میکنه تا همون اول کاری بدون این که هزینه بیشتری به بیمارش تحمیل کنه، مریضیشو تشخیص بده.

توی این سری ویدیوهای لکچریو( که کل دنیا از خفن بودنش خبر دارن) اول از همه درباره لیدهای طبیعی صحبت میکنیم و میبینیم که الکتروکاردیوگرام  یه فرد سالم، چه شکلیه.

 بعدش یواش یواش با بیماری هایی آشنا میشیم که میتونن با عوض کردن شکل این نوار، بمون چشمک بزنن که آره…. بیمارت مشکلش اینه. تازه داستان اونجا جالب تر میشه که با هم دیگه کیس هم حل میکنیم. یعنی یه جاهایی تاریخچه بیمار داده میشه، ECG هم نشون میدن، بعد میگن خب، با توجه به این تاریخچه و این نوار، تشخیص بده که مشکل بیمار چیه. اون موقعه که واقعا حس دکتر بودن بت دست میده…

 بعد از این که حس دکتر بودن بهت دست داد، وقتشه که دست به کار بشی و سوالات رو حل کنی و تو هم به حست دست بدی. بعد از این که سوالات روحل کنی، به خودت میای و میبینی از این چنتا موج میتونی کلی اطلاعات بیرون بکشی و باهاشون جون بیمارتو نجات بدی…

پیشنهاد ما به همراه داشتن کاغذ برای یادداشت کردن موارد ذکر شده در ویدیوهای لکچریو می باشد چون اطلاعات بسیار زیادی در این دوره که شامل 44 ویدیو با زیرنویس فارسی و به مدت 187 دقیقه است، خدمتتان ارائه میشود تا بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید، همچنین امکان دانلود ویدیو با زبان اصلی و تماشای ویدیوها با زیرنویس انگلیسی هم در این دوره وجود دارد.

این دوره شامل آزمونهای طبقه بندی شده براساس هر کدام از درس ها می باشد، آزمون های موجود کاملا به صورت بالینی طراحی شده تا ایجاد رابطه ای عمیق بین مطالب آموزش داده شده در ویدیوها و کاربرد آنها در بالین بیماران باشد. امتیاز شما در هر کدام از آزمون ها ثبت میشود و با دیگر کاربران پلاسمایی مقایسه خواهد شد.(آزمونهای این دوره به زودی اضافه خواهند شد)

سرور های پلاسما جزو شبکه اینترنت داخلی هستند و تماشای آنلاین ویدیوهای پلاسما، تنها نیمی از حجم اینترنت لازم را مصرف خواهد کرد، درنظر داشته باشید که این دوره همیشه در حال بروزرسانی می باشد، بنابراین درصورت وجود هر گونه مشکل در هر قسمت از آموزش، میتوانید به پشتیبانی آنلاین پلاسما اطلاع دهید تا در کمتر از 48 ساعت برطرف شود.

این دوره کاندید برای دوبله است، موافق دوبله این دوره هستید؟ به ما اطلاع بدهید.

جا دارد که از تلاش‌های ارزشمند و بی وقفه عزیزانی که در تهیه و آماده سازی این دوره از پلاسما با ما همراه بودند سپاسگزاری کنیم:

سلام پلاسمایی عزیز.

این قسمت در حال تکمیل هست و به زودی سورپرایز خواهی شد.

با آرزوی موفقیت برای تو!

محتوای دوره

باز کردن همه
+48 ثبت نام شده
ثبت نام نشده

دوره شامل

  • 44 درس
  • 44 آزمون