اصول کلی فیزیولوژی

مکانیسم های زندگی را درک کنید

احتمالا از سال بالاییاتون شنیده باشید که میگن یکی از معدود(!) درسای علوم پایه که در آینده به دردتون میخوره، فیزیولوژیه. درسی که از همون ترم اول باهاش سر و کار داریم و به نوعی زیربنای علمی مارو درباره پزشکی میسازه.

مهمترین وظیفه یه پزشک، درمان بیماراشه، بیمارایی که یه مشکلی توی بدنشون به وجود اومده و با حال زار سراغ پزشکو میگیرن تا دردشون کمتر شه. پزشک هم باید با توجه به اطلاعاتی که داره این بیمارو مورد درمان قرار بده، اطلاعاتی راجع به بیماری. اما سوال من اینه که آیا فهمیدن مشکل، بدون دونستن شرایط سلامت این بدن ممکنه؟ میشه یعنی ما هیچ اطلاعی از بدن سالم نداشته باشیم، و بعد بخوایم که بدن بیمار رو معالجه کنیم؟ 

همونطور که احتمالا میدونید، فیزیولوژی برخلاف پاتولوژی، علم مطالعه بدن سالمه. این دانش به ما یاد میده که توی شرایطی که همه چیز اوکیه، این بدن خارق العاده ما چطوری به زندگی کردن ادامه میده.

این دوره که پیش روی شماست از چهار قسمت تشکیل شده، اولین و کوتاه ترین قسمت درباره این صحبت میکنه که اصن فیزیولوژی چیه، به چه دردی میخوره و قراره چه انتظاراتی ازش داشته باشیم.

توی قسمت دوم میرسیم به غشای سلولی، بحثی که توی تمام دروس فیزیولوژی علوم پایه تکرار میشه و دونستن و فهمیدنش کلی از بار سنگین درسای آینده کم میکنه.

بعد از این که غول قسمت دوم رو پشت سر گذاشتیم، قسمت سوم رو با موضوع مرتبط با دمای بدن شروع میکنیم. علیرغم این که حجم خیلی زیادی نداره، ولی مطالبش فوق العاده کاربردی و بالینین، شاید تا حالا از نزدیک پتانسیل عمل سلولاتونو ندیده باشید ولی حتما تب و یا حتی گرما زدگی رو تجربه کردید!

و در قسمت آخر هم باز کلی مطلب مهم درباره اسید و باز و پی‌اچ یاد میگیریم. چیه فکر کردید شیمی دوازدهمو که تموم کردید اسید و باز دست از سرتون بر میدارن؟ توی این جلسات درباره روش های مختلف بدن برای کنار اومدن با اسید و باز ودر یک کلام، نگه داشتن بدن توی شرایط هومئوستاز آشنا میشیم. این قسمت خیلی خیلی توی فهم فیزیولوژی کلیوی به کمکتون میاد.

خلاصه اگر میخواید اساسی و پایه ای فیزیولوژی رو یاد بگیرید، این سری ویدئو های اصول فیزیولوژی میتونه توی این راه سخت همراهمیتون کنه. 

امیدوارم که همیشه حال دلتون توی شرایط فیزیولوژی باشه.

پیشنهاد ما به همراه داشتن قلم و کاغذ برای یادداشت کردن موارد ذکر شده در ویدیوهای لکچریو می باشد چون اطلاعات بسیار زیادی در این دوره که شامل 40 ویدیو با زیرنویس فارسی و به مدت 200 دقیقه است، خدمتتان ارائه میشود تا بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید، همچنین امکان دانلود ویدیو با زبان اصلی و تماشای ویدیوها با زیرنویس انگلیسی هم در این دوره وجود دارد.

این دوره شامل آزمونهای طبقه بندی شده براساس هر کدام از درس ها می باشد، آزمون های موجود کاملا به صورت بالینی طراحی شده تا ایجاد رابطه ای عمیق بین مطالب آموزش داده شده در ویدیوها و کاربرد آنها در بالین بیماران باشد. امتیاز شما در هر کدام از آزمون ها ثبت میشود و با دیگر کاربران پلاسمایی مقایسه خواهد شد.(آزمونهای این دوره به زودی اضافه خواهند شد)

سرور های پلاسما جزو شبکه اینترنت داخلی هستند و تماشای آنلاین ویدیوهای پلاسما، تنها نیمی از حجم اینترنت لازم را مصرف خواهد کرد، درنظر داشته باشید که این دوره همیشه در حال بروزرسانی می باشد، بنابراین درصورت وجود هر گونه مشکل در هر قسمت از آموزش، میتوانید به پشتیبانی آنلاین پلاسما اطلاع دهید تا در کمتر از 48 ساعت برطرف شود.

این دوره کاندید برای دوبله است، موافق دوبله این دوره هستید؟ به ما اطلاع بدهید.

جا دارد که از تلاش‌های ارزشمند و بی وقفه عزیزانی که در تهیه و آماده سازی این دوره از پلاسما با ما همراه بودند سپاسگزاری کنیم:

این قسمت در حال آماده سازی می باشد.

محتوای دوره

فیزیولوژی - مقدمه و اصول اصلی
غشای سلولی و اندامکی
تنظیم دمای بدن
تعادل اسید باز
+18 ثبت نام شده
ثبت نام نشده

دوره شامل

  • 39 درس
  • 1 آزمون